zpět na aktuality

Úsměvy a skvělá nálada na rodinných závodech v Nymburce

V úterý 27.6.2022 se v našem oddíle atletiky SKP Nymburk konalo závodní odpoledne dětí a rodičů v projektu – Atletika pro rodinu (www.atletikaprorodinu.cz).

 

Na startu závodů se nakonec sešlo 10 dětí, které si s sebou přivedly tátu, mámu, tetu nebo strejdu.

I když nám počasí přálo a teploměr ukazoval 25°C ve stínu, tak jsme nenechali nic náhodě a dali si všichni společnou rozcvičku, abychom se trochu zahřáli, rozhýbali a připravili se na to, co nás čeká.

 

Po společné rozcvičce si dvojice vyzvedly závodnické kartičky, vyplnily názvy svých týmů a vrhly se do společných bojů o nejlepší výkony v následujících disciplínách – Hod pěnový oštěpem, Skok do dálky z místa, Štafeta a Slalomový běh.

 

Závody jsme pojali jako 3 samostatná stanoviště a každá dvojice si mohla vybrat, v jakém pořadí je bude absolvovat. Nakonec se konala štafeta, kde mezi sebou bojovala vždy 3 až 4 družstva na atletické rovince.

 

Běhen odpoledne panovala skvělá závodní nálada, ale i zdravá rivalita mezi týmy, a tak byly k vidění skvělé výkony jak dětí, tak rodičů.

Největší boje byly svedeny při slalomovém a štafetovém běhu. Dokonce byla rivalita tak veliká, že některé dvojice si štafetové běhy opakovali, aby vylepšili své časy.

 

Závody nám rychle uběhly a za necelou hodinku jsme měli hotovo a mohli tak přejít k závěrečnému vyhlášení. Bohužel nás zradilo počasí a tak jsme museli před deštěm utéct do atletického tunelu

 

Všichni závodníci a závodnice si za své výkony převzali diplomy, medaile a drobné dárky.

 

Závodní odpoledne jsme ukončili společnou fotkou a s úsměvem a skvělou náladou se rozešli domů.

Tímto společným závodem jsme se nejen rozloučili s letošním projektem Atletika pro Rodinu, ale také s dětmi a rodiči před nadcházejícími prázdninami.

 

Generální partner Českého atletického svazu

Hlavní partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory