Tréninky a závody

Vážení trenéři, trenérky, cvičitelé, cvičitelky,
pokud pořádáte ve vašem oddíle/klubu/subjektu společné tréninky nebo závody rodičů s dětmi, můžete se nechat inspirovat námi navrženým a vyzkoušeným rodinným atletěním.

Co získají oddíly zapojené do našeho projektu?

Atletickou sadu od firmy Jipast, finanční příspěvek na realizaci projektu ve výši 5.000kč, metodické materiály, tričko a vak s drobnými odměnami.

Pro závody rodin oddílům zašleme závodní kartičky a odměny ve formě diplomů, medailí a drobných dárků od partnera České spořitelny.

Každý trénink/závod zahajuje společná rozcvička, viz METODICKÁ BROŽURKA – OBECNÁ CVIČENÍ a RUŠNÁ CVIČENÍ

Vybrané disciplíny:

  • ŠTAFETOVÝ BĚH

Dítě startuje z polovysokého startu od startovní čáry nebo označeného místa na povel startéra se štafetovým kroužkem v pravé ruce. Po uběhnutí 25 m předá kroužek rodiči. Rodič přebírá kroužek do levé ruky,  běží také 25 m do cíle, který je označen. Doporučuje se běžet ve dvou dvojicích nebo třech dvojicích soutěžně. Měřič měří čas od povelu startéra do proběhnutí rodiče cílem. Měří se v desetinách, časy se zaokrouhlují (např. 12, 54 s = 12,6 s).

  • SKOK DALEKÝ Z MÍSTA

Skáče se snožmo od vyznačené čáry na podložce, nejlépe na speciální žíněnce pro skok daleký ze sady pro dětskou atletiku. Špičkami bot se dotýká odrazové čáry. Odrazí se a doskočí co nejdál dopředu na obě nohy. Označí se doskok v bode nejblíže odrazové čáře (zpravidla paty obuvi). Výkony se zaznamenávajímetrechzaokrouhleny na 5 cm  (např. 1, 65 m). Pokud se skáče na výše zmíněné žíněnce a doskočí se mezi dvě nakreslené čárky, zaznamenává se nižší údaj t.j. čárka blíže odrazové čáře. Nejdříve skáče dítě, poté rodič první pokusy, pak následují pokusy druhé. Nejlepší výkony rodiče a dítěte se sčítají dohromady.

  • SLALOMOVÝ BĚH

Dítě startuje z polovysokého startu od startovní čáry nebo označeného místa na povel startéra se štafetovým kroužkem v pravé ruce. Začíná mírně vpravo od kuželů tak, aby mezi prvními a druhý kužel naběhl zleva . Probíhá slalom mezi 10 kužely rozmístěnými po 2 metrech, následuje obrátka a hladký běh zpět, poté předá kroužek rodiči. Rodič běží stejným způsobem.  Měřič měří čas od povelu startéra do proběhnutí rodiče cílem. Měří se v desetinách, časy se zaokrouhlují (např. 12, 54 s = 12,6 s).

  • HOD PĚNOVÝM OŠTĚPEM

Hází se z místa horním obloukem. Dítě hází ze stoje od vyznačené čáry. Po odhodu nesmí přešlápnout odhodovou čáru. Rodič házíkleku na pravé nebo levé noze. Každý dva pokusy (hned za sebou). Výkony se zaznamenávajímetrechzaokrouhleny na 0,5 m  (např. 12,5 m).  pro měření lze použít pásmo ze sady pro dětskou atletiku – pokud se dohodí mezi dvě nakreslené čárky, zaznamenává se nižší údaj t.j. čárka blíže odrazové čáře. Nejlepší výkony rodiče a dítěte se sčítají dohromady. Nejlepší výkony dítěte a rodiče se sčítají dohromady.

Pro vyhodnocení rodinného víceboje používáme jednoduchý počítačový program. Napište si o něj koordinátorce projektu.
kontakt: Petra Sýkorová, email: psykorova@atletika.cz

Náš víceboj už vyzkoušelo v roce 2018- 530 párů (rodič + dítě) z vybraných atletických oddílů a klubů. V roce 2019 bylo zapojeno na 1500 rodin. V roce 2020 závodilo 3500 osob. V roce 2021 se zapojilo na 3800 osob. V roce 2022 se rodiny rozrostly na celkový počet 3960 sportujících a v letošním roce 2023 je zapojeno 2033 rodin, tzn. 4066 sportovců.

Pokud si i vy vyzkoušíte náš rodinný víceboj nebo jednotlivé disciplíny, napište nám.
Rádi vaše příspěvky zveřejníme!

 

 

 

 

 

Generální partner Českého atletického svazu

Hlavní partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory