zpět na aktuality

Povedené závodní odpoledne rodin v oddíle AC Praha 1890

V pondělí 18. června se u nás, na atletickém stadionu AC Praha 1890 uskutečnil závěrečný podnik akce Atletika pro rodinu, společné závody rodičů a dětí. Účast byla, podobně jako na předchozích společných trénincích, k velkému potěšení nás trenérek vysoká. Rodinné ekipy se dostavily v počtu dvaceti, takže konkurence byla vysoká.

Po společném rozběhání a rozcvičce ve dvojicích byly dvojčlenné týmy ve složení rodič, potomek připraveny začít závodit. Soutěžili ve čtyřech disciplínách: štafetovém běhu, hodu pěnovým oštěpem, skoku do dálky z místa a slalomovém běhu. Díky dvěma dříve absolvovaným společným tréninkům byli i rodiče technicky skvěle připraveni a podobně jako malí atleti podávali skvělé výkony.

Na závěr dostaly za všeobecného nadšení všechny malé velké týmy odměny a medaile. Děti měly radost z odměn a úspěšného závodění, rodiče z toho, že mají radost děti, a my trenérky proto, že se celá akce skvěle povedla.