zpět na aktuality

Atletika pro rodinu na Duhovce

V neděli 27.6.2021, proběhl na Duhovce v Líbeznicích další z tréninků programu Atletika pro rodinu. Sešlo se nás nakonec téměř 30 a užili jsme si 80 minut legrace. Po důkladné týmové rozcvičce přišlo na řadu lehké posilování s tipy na domácí cviky od našeho trenéra Michala. Někteří rodiče zvládli posilování s extra zátěží – ratolestmi na zádech, na břiše nebo v náručí. 🙂
Další na řadě byl závod s překvapením. Soupeřila proti sobě dvě družstva. Členové týmu postupně vybíhali k tajemnému košíku s úkoly, ze kterého si vylosovali úkol. Ten museli splnit a co nejrychleji běžet zpátky, kde plácnutím vyslali na trať dalšího závodníka. Mezi úkoly bylo například: 10 sekund panák, 5 dřepů, 10 sekund jízda na kole, 3 dřepy s výskokem atd.  Oba týmy fandily a podporovaly své členy a opravdu jsme se všichni pobavili.
Po krátkém osvěžení následoval druhý týmový závod – opičí dráha. Na této trati jsme běhali slalom, plazili se, přeskakovali pomyslný potůček a přenášeli přes překážky “horký” brambor na lžíci.  Zejména děti křičely nadšením a chtěly závod opakovat, nicméně čas a počasí nás donutily přesunout se k závěrečné disciplíně. Tou byla tzv. “rychlá smrt”.  S Michalem jsme nejprve vysvětlili techniku sedu u zdi a poté spustili stopky. Jak v dětské, tak i dospělé kategorii tuto výzvu vyhráli členové rodiny Navrátilů, kteří i po čtvrté minutě vypadali, že sedí v zenové zahrádce. Zaslouženě si odnesli láhev Rychlých špuntů :). Po tomto výkonu jsme se přesunuli na zem. Michal nás ještě důkladně protáhl, opět doplnil tipy na domácí pro domácí protahování a mobilitu. Pak jsme se ale už opravdu museli rozloučit, protože zejména tatínkové nervózně pokukovali po hodinkách, protože fotbalová reprezentace již zahájila utkání proti Nizozemsku :-). I přes nižší účast byl trénink vydařený a strašně nás bavilo, jak se děti i rodiče dokázali “vyhecovat”.

Generální partner Českého atletického svazu

Hlavní partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory